HABERLER

Hakkımızda

hakkımızda

       

         Güven Helva1929 yılında ticari hayatına, kurucusu Ethem KARAGÖZOĞLU ile İzmir’in Ödemiş ilçesinde başlamıştır.

        1940 ’lı yıllara gelindiğinde Ali  Nihat ÖZBEN  ve kardeşleri tarafından idare edilmeye devam eden Güven Helva, kısa zamanda adını duyurarak büyük bir başarıya imza atmıştır. 

         90’lı yılların başından itibaren İsmet İlhami ÖZBEN tarafından idare edilmeye başlayan Güven Helva, yine kısa zamanda, ticari hayatına ivme kazandırmış ve üretimini arttırarak, EGE ve AKDENİZ Bölgesi illerinde de adını duyurmayı başarmıştır. 2002’li yıllara gelindiğindeyse, şirket bünyesine, Nihat ÖZBEN dördüncü nesil helvacı olarak dahil olmuş, üretimini ve kalitesini daha da arttırmak amacıyla 350 m2 lik üretim alanını, 1300 m2 lik modern bir tesise dönüştürmüştür. 

         Bu değişimin ardından,  Güven Helva, ürün yelpazesinde, ürün kalitesinde ve üretim teknolojisinde modern çağın gereklerine ve müşteri taleplerine öncelik vererek markalaşma yolunda büyük bir yol katetmiş ve bu yolda halen istikrarlı bir şekilde ilerlemektedir.

        Güven Helva, potansiyel müşterilerine daha kaliteli ürünler sunmayı ve ürünleriyle ilk kez karşılaşan tüketicilerin, marketlerde ısrarla  arayacakları bir lezzet olmayı kendisine amaç edinmiştir.